Tokat İl Tarım Müdürlüğü

Tokat İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Tokat Tarım İl Müdürlüğü Tokat ili kapsamında tarımsal faaliyetlerin yürütülmesini desteklemek ve denetlemekte görevlidir. Tarımsal faaliyetlere ek olarak hayvancılık ile ilgili denetleme ve iyileştirme görevleri de mevcuttur.Kırsal kesimin tarımsal açıdan verimliliğini arttırmak, tarımsal ürünlerin kalitesini arttırmak Tokat Tarım İl Müdürlüğü’nün görevidir. Tokat il sınırlarında yer alan ilçe ve köylerdeki tüm tarım, gıda, hayvancılık faaliyetlerinden bu kurum sorumludur. Gıda ile ilgili işletmelerin denetlemeleri de ilgili ilçelerin şube müdürlüklerince yürütülmektedir.

Tokat İl Tarım Müdürlüğü İletişim

11 ilçe kapsamında Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı, Hayvan Sağlığı, Su Ürünleri, Gıda ve Yem, Kırsal Kalkınma, Koordinasyon, Tarımsal Alt Yapı, İdari ve Mali İşler ile ilgili faaliyetler yürütülmektedir. Tokatta bulunan tarım arazisi dağılımına bakacak olursak, işlenen tarım arazisi alanı 382.355 hektar, çayır arazisi alanı 124.720 hektardır. Tokat’ın %38’i tarım arazisi, %39’u da orman arazisidir. Tokatta tarımsal faaliyet olarak ekili tarla 260.858 hektarlık bir alanı oluşturmaktadır. 31.227 hektarlık alan nadasa bırakılmıştır. Geri kalan kısımlarda sebze, meyve, bağ, kavak ve söğütlükler vardır.  58.642 hektarlık alan tarıma elverişsiz alandır. Tokat ilinde buğday, arpa, şeker pancarı, ayçiçeği, soğan, domates, fasulye, kavun, karpuz, biber, ıspanak, lahana yetişmektedir.

Tokat İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Belirli zaman dilimlerinde şube müdürlükleri kapsamında ilgili konularda personellerine eğitimler düzenlemektedir.Tokat Tarım İl Müdürlüğü sorumlu olduğu tarım arazisi kapsamında en iyi gıda ürünlerini yetiştirmekte ve bu ürünlere en iyi Pazar arayışına da devam etmektedir. Hayvancılıkla ilgili de en iyi hayvancılık çalışmalarını yürütebilmek için çeşitli projeler düzenlemektedir.

 

Tokat İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment