Toros Üniversitesi

Toros Üniversitesi Taban Puanları

23 Temmuz 2009 tarihinde resmi gazete yayınlanan ve 2010-2011 öğretim yılında ilk öğrencilerini alarak eğitime başlayan Toros Üniversitesinin kurucu vakfı Mersin Eğitim Vakfı’dırToros Üniversitesi’nin kurucusu olan Mersin Eğitim Vakfı Mersin ve Tarsus ilçesinde bulunan Toros Okulları’nın da sahibidir. Mersin Eğitim Vakfı bundan 40 yıl önce eğitimi temel baz olarak alan idealist öğretmenler tarafından kurulmuştur. ” Eğitimin Ötesinde, Yaşamın İçinde ” sloganı ile eğitim hayatına başlayan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Selahattin Kuru olup eğitim dili Türkçedir. Üniversite vakıf temelli kurulmuş bir kurumdur.

Toros Üniversitesi Taban Puanları

Vakfın sahip olduğu Toros okullarının mezun sayısını 1000 kişiden fazladır. Toros Okullarından mezun kişiler Akdeniz Bölgesinde önemli bir topluluğu oluşturmaktadır. Akdeniz bölgesinin önde gelen iş adamları ve akademisyenlerinin büyük bir çoğunluğu Toros okullarından mezun olmuştur. Vakfın en büyük amacı bu okullardan mezun olan kişilerin Toros Üniversitesi etrafında kenetlenmesidir. 1979 yılında kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan Toros Kolejinin ayakta kalması.

Toros Üniversitesi İletişim

için idealist öğretmenler ve öğrenci velileri tarafından kurulan vakıf modern eğitim koşullarını en iyi şekilde karşılamak için inşa ettiği eğitim tesislerini sürekli olarak geliştirerek Okul Öncesi Eğitim, İlköğretim, Süper Lise, Anadolu Lisesi, Fen Lisesi, Yaz Okulu gibi pek çok farklı şekilde hizmet veren eğitim kurumlarını açmış ve istediği amacı başarılı bir şekilde gerçekleştirmiştir.E devlet hizmetini başarılı bir şekilde gerçekleştiren kurum her alanda öğrencilerine yardım etmektedir.

 

Toros Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment