Trabzon İl Tarım Müdürlüğü

Trabzon İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Birçok il gibi Trabzon da gelirinin büyük bir kısmını tarımsal faaliyetlerden sağlamaktadır. Bunun yanında hayvancılık, balıkçılık da önemli gelir kaynağıdır. Tüm bunların denetiminden de Trabzon Tarım İl Müdürlüğü sorumludur.Trabzon topraklarında en çok çay ve fındık üretilmektedir. Trabzon İl Tarım Müdürlüğü’nün en önemli görevi üretilen bu ürünlere iç ya da dış çevrede önemli pazar arayışlarında bulunmaktır. İl genelinde yer alan toprak arazisinin korunabilmesi için çeşitli denetlemeler yapmaktadır. Bunun dışında ekilen ürünlerin kaliteli olması için araştırmalarda bulunmaktadır.

Trabzon İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Trabzon İl Tarım Müdürlüğü çay, fındık gibi sanayi bitkileri üretilmesinden dolayı çeşitli sanayi kuruluşlarıyla ortak çalışmaktadır. Bu ürünlerin kendilerine önemli pazarlar bulması, bu ürünlerden yağ, paket çay gibi sanayi ürünlerinin elde edilmesine öncülük yapmaktadır. Zor şartlarda sağlanan üretimleri desteklemek amacıyla yılın belirli dönemlerinde çiftçilere primler ödemektedir. Ayrıca sanayi kuruluşlarının isteklerine göre üretim yapılabilmesi açısından da çiftçilere çeşitli eğitimler vermekte, üretimde kaliteyi bu sayede yakalayabilmektedir.

Trabzon İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Engebeli araziye sahip olması nedeniyle tarım araçları tarım alanlarına zor ulaşmaktadır. Trabzon İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı şube müdürlükleri tarafından son teknolojideki tarım araçlarıyla bu sorun bir ölçüde ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.Trabzon İl Tarım Müdürlüğü kendine bağlı şube müdürlükleri kapsamında toprak incelemeleri, organik tarım faaliyetleri, sanayi pazarlarıyla kurulan iletişimler ile Trabzon’daki tarım faaliyetlerini canlı tutabilmek için elinden geleni yapmaktadır.

 

Trabzon İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment