Trakya Üniversitesi

Trakya Üniversitesi Taban Puanları

Marmara bölgesinde İstanbul okullarını bir kenara bırakacak olursak en prestijli okullardan bir tanesi de hiç şüphe yoktur ki Edirne’de yer alan Trakya Üniversitesidir. Edirne tarihi ve kültürel açıdan son derece zengin bir yerdir. Bu açıdan çoğu kişi Edirne’yi açık hava müzesine dahi benzetmektedir. Bu güzel şehirde yer alan Trakya Üniversitesi, öğrencilerin en çok tercih ettiği, en çok güven veren üniversitelerden bir tanesidir. Birçok bölüme ev sahipliği yapan üniversite, eğitim hayatına 1982 senesinde başladı.

Trakya Üniversitesi Taban Puanları 2013

Şu an itibari ile okulun rektörlük koltuğunda Prof. Dr. Osman İnci yer almaktadır.Bir devlet üniversitesi olan Trakya Üniversitesi 30 bine yakın öğrenciye sahiptir. Akademik anlamda ise 1500 üstünde personeli bulunmaktadır. Barınma olanaklarının genişliği ile dikkat çeken okulda, hem özel hem de devlet yurdu anlamında bir hayli fazla alternatif vardır. Üniversitenin toplamda üç farklı şehirde üniversitesi yer almaktadır. Ayrıca toplamda 8 adet fakülteye, 3 enstitüye, dört de yüksekokula, konservatuara, 20 civarında meslek yüksekokuluna sahiptir.

Trakya Üniversitesi İletişim

Bunların ötesinde birçok uygulama ya da araştırma merkezi denen alanlar da söz konusudur. Son dönemlerin en çok yükseliş gösteren Üniversitesi, hem şehrin hem de olanakların cazip oluşuyla tercihlerin gözdesi durumundadır.Geniş çaplı kütüphane olanakları, bütün öğrencilere açıktır. Ayrıca yemekhanesi yemek çeşitliliği hijyenik yapısı ile öğrenciler tarafından beğeni toplamaktadır. Dileyenler e devlet üzerinden de tüm Üniversitelere ait bilgilere ulaşabilir.

 

Trakya Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment