Tunceli İl Tarım Müdürlüğü

Tunceli İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Tunceli İl Tarım Müdürlüğü kurumsal olarak küçük bir yapıya sahip, Tunceli Valiliğine bağlı çalışan bir kurumdur. İle bağlı 8 ilçe, 2 belde ve 342 köy sınırlarında bulunan tarım alanlarından sorumludur.Tunceli İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı bir müdür, bir müdür yardımcısı, bir tarımsal altyapıdan ve arazi değerlendirmesinden sorumlu şube müdürü, bir bitki üretim ve sağlığından sorumlu şube müdürü, bir hayvan sağlığından sorumlu şube müdürü, bir tarımsal verilerden sorumlu şube müdürü, bir kırsal kalkınmadan sorumlu şube müdürü, bir gıda ve yem şube müdürü ve bir de idari ve mali işler şube müdürü görev yapmaktadır.

Tunceli İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Tunceli ilinin ekonomisi tarım ve hayvancılıkla kalkınmaktadır. Tunceli’de en çok buğday yetişmektedir. Bunun yanında arpa, şeker pancarı, fasulye, soğan, pamuk, tütün, ceviz, dut, badem de yetişen ürünler arasında yer almaktadır. Tunceli’de hayvancılık geçim kaynağıdır; ama besi hayvancılığı gelişmemiştir. İl tarım müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimler genellikle çiftçilere yönelik olmaktadır. Eğitim konularının başında organik tarım gelmektedir. Her yıl aşılama, budama, ilaçlama konularında da çiftçiler eğitilmektedir. Tunceli’de 33.854 tarla arazisi bulunmaktadır.

Tunceli İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Yılda yaklaşık 16 ton buğday üretilmektedir.Tunceli İl Tarım Müdürlüğü hazırda bulunan boş tarımsal arazilerin değerlendirilmesi konusunda çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Tarım ve hayvancılık alanında gelişme sağlayabilmek için çiftçilere belirli ödenekler ayrılmıştır. Çeşitli primlerle çiftçiler bu çalışmalara teşvik edilmektedir.

 

Tunceli İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment