Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü Ziya POLATTAŞ, 1970 yılında Adıyaman’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Adıyaman’da tamamladıktan sonra Selçuk Üniversitesi İlahiyat fakültesinden mezun oldu. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde çeşitli unvanlarda görev yaptıktan sonra Şanlıurfa Bozova İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapmakta iken, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Tunceli İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevlendirildi. Ziya POLATTAŞ, 21.12.2012 tarihinden beri Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini vekaleten yürütmektedir.

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2013 verilerine göre merkez ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerine bağlı toplam 125 adet anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lisede toplam 11.631 öğrenci eğitim öğretim hayatına devam ederken, bu okullara bağlı olarak 860 adet derslikte 1.129 öğretmen eğitim vermektedir. Tunceli İl Milli Eğitim Müdürlüğü verilerine göre derslik başına düşen öğrenci sayısı ilkokul düzeyinde 13, ortaokul düzeyinde 12 iken mesleki ve teknik eğitim seviyesinde 20 şeklindedir.

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Çemişgezek, Hozat, Mazgirt, Nazimiye, Ovacık, Pertek ve Pülümür İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’dir. Ayrıca Müdürlük hizmetlerinin sağlıklı ve kesintisiz yürütülebilmesi için Müdürlük bünyesinde çeşitli hizmet birimleri bulunmaktadır.Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü, Atatürk Mah. Elazığ Karayolu üzerinde hizmet vermekte olup, (0 428) 213 24 85 / 86 / 87 / 88 müdürlüğe numaralı telefonlardan ulaşılabilmektedir.

 

Tunceli Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment