Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü

 Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Doğal güzellikleriyle dikkat çeken illerimizden biri olan Tunceli, bu anlamda, halk arasında Doğu’nun Bodrum’u olarak da anılmaktadır. Gerçekten, genellikle yeşil olan bitki örtüsü, il sınırları içinde yer alan göl ve ırmak kıyıları halkın rahatça tabiatla buluşmasına olanak sağlamaktadır. İlim güzelliğini kaybetmemesi için yeşilin korunması, ağaçların sağlıklı ve gür şekilde varlığını sürdürmesi için Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü’ne büyük iş düşmektedir.

Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü Misafihanesi

Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğü ve temelde, Orman ve Su İşleri Bakanlığına bağlı olarak ilde görev yapmaktadır. Müdürlük bünyesinde görev yapan çok sayıda mühendis ve teknisyenle, ormanların korunması ve gelişmesi için çalışmalar yürütmektedir. Müdürlüğün temel görevlerinin başında orman alanlarının geliştirilmesi gelmektedir. Alanlara zarar verme amaçlı müdahalelerin önlenmesi ve yaptırım uygulanması, özellikle orman yangınları gibi zarar verici afetlerden bitki örtüsünün korunması, yapılacak çalışmalarla erozyon, sel, toprak kayması gibi doğal afetlerin önlenmesi, böcek gibi muhtelif zararlardan koruma çalışmaları yapılması da görevlerinden bazılarıdır.

Tunceli Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Eski ağaçların kesilmesi ve yeni fidanların dikilmesi, ağaçların düzenli bakımı ve gençleştirme işlemlerinin yapılması da çalışmalardan bazılarıdır. Tunceli anesOrman İşletme Müdürlüğü, ilin sınırları içinde yeşilin korunması için önemli çalışmalar yapmaktadır. Halkın doğa konusunda bilinçlendirilmesi de buna dahildir. Ağaçlandırma çalışmaları ve fidan dikimi kampanyaları bunlardan bazılarıdır. Doğal güzellikleri olan ilde yapılan çalışmalarla, ormanların daha da artması ve tabiatın korunması amaçlanmaktadır.
Related posts

Leave a Comment