Tunceli Üniversitesi

Tunceli Üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’deki üniversitelere dair bütün internet sitelerini e devlet sisteminden bulmanız mümkündür. Son zamanlarda açılan birçok üniversiteye gitmeyi isteyen öğrenciler, diğer okullara nazaran daha çok bilgi ihtiyacı içindedir. Bu tip okullardan bir tanesi de yeni bir okul sayılan Tunceli Üniversitesidir. Tunceli, üniversite kavramıyla meslek yüksek okulu ve sağlık yüksek okulu şeklinde tanışmıştı. Fakat 2008 yılında kurulan Tunceli Üniversitesi bu anlamda atılan çok önemli ve radikal bir adımdır.

Tunceli Üniversitesi Taban Puanları 2013

Rektörlüğünü Prof. Dr. Durmuş Boztuğ’un yaptığı okulda birçok fakülte yer almaktadır. Okulun gelişimi ile birlikte bu fakültelere, enstitülere yenileri eklenmektedir. Örneğin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik fakültesi ve Su ürünleri fakültesi şimdilik var olan fakültelerdir. Bunun dışlında bir de meslek yüksek okulları ve Fen Bilimleri Enstitüsü yer almaktadır. Fırat Üniversitesinde uzunca bir süre yüksek okulları var olmuştur. Bugün fakültelerin tamamı Tunceli ili içindedir. Yeterli sayıda dersliklerin yanında büyük bir ana kantine, okul yurduna, kütüphaneye, masa tenisi gibi sosyal oyunların yer aldığı alanlara sahiptir. Öğrencilerin dersler dışında dinlenip sohbette bulunabilecekleri her türlü ortam ve aktivasyon için zemin bulunmaktadır.

Tunceli Üniversitesi İletişim

Sportif sahalar öğrenciler için vazgeçilmez alanlardandır. Okul, özellikle Fen Enstitüsü’nde son zamanlarda çıkan başarılı öğrencilerle sıklıkla ön plana çıkmıştır. Tarihsel dokusuyla ön planda olan Tunceli şehri ise öğrencilerin beklentilerini rahatlıkla karşılayan bir şehirdir. Şehir esnafı ve insanının öğrencilerle iletişimi oldukça iyidir. Yurt kura bağlı toplamda 600 kişilik yurt kapasitesi söz konusudur.

 

Tunceli Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment