Turgut Özal Üniversitesi

Turgut Özal Üniversitesi Taban Puanları

Ankara’da Etlik ve Keçiören’de yerleşik olarak 2008 yılında kurulmuş olan Turgut Özal Üniversitesi, Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı önderliğinde eğitimde geleceği yakalamış ve bu konuda başarısını sürdürmeye devam etmiştir.2009 yılında Yükseköğretim Kurulu’na başvuru gerçekleştiren vakıf mevzuatta öngörülen süreçleri başarı ile tamamlamış TBMM Genel Kurulu’nda 23 Haziran 2009 tarihinde kabul edilen 5913 sayılı kanun ile Turgut Özal Üniversitesi olarak kurulmaya hak kazanmıştır.

Turgut Özal Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversite 07 Temmuz 2009 tarihli Resmi Gazetede yayınlanması ile birlikte tüzel kişiliğini kazanmıştır. Turgut Özal Üniversitesi Mütevelli Heyeti tarafından yönetilmeye devam etmektedir. Eğitim dili Türkçe olan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Erol Oral’dır. Hasan Tanık Kampüsünde yerleşkesi bulunan üniversite Turgut Özal adını en iyi şekilde yansıtmak için eğitim alanında devamlı olarak reformlar gerçekleştirmektedir. Yenilik ve özgürlüklerle eş anlamlı bir hale gelen.

Turgut Özal Üniversitesi İletişim

Turgut Özal’ın bu düşüncesine en uygun şekilde hareket eden kurum çağdaş ve girişimci yapısını korumak için tüm imkanlarını seferber etmektedir. Üniversitenin en büyük hedefi ülkemizin e devlet, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik ve sağlık bilimleri alanlarında ihtiyacı olan nitelikli insan gücünü en iyi şekilde topluma kazandırmaktadır.Toplumun ihtiyaç duyduğu akademik personeller ile yeni çözümler üreten üniversite dış bağlantıları ile ortak çalışmalar gerçekleştirerek işbirliğine açık bir üniversite olma konumunu kararlılıkla sürdürmektedir.

 

Turgut Özal Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment