Uludağ Üniversitesi

Uludağ Üniversitesi Taban Puanları

İnternet üzerinden birçok Üniversite ile ilgili olarak detaylı bilgilere ulaşmanız mümkündür. Bu sistemlerden bir tanesi de e devlet sistemidir. Örneğin Uludağ Üniversitesi’ni ele alırsak ne kadar yoğun bir bilgiyle karşı karşıya kalacağımızı söylemek çok da zor değildir. Bursa’da bulunan Üniversite, üç büyük şehirden sonra en çok tercih edilen birkaç üniversite arasındadır.

Üniversite Taban Puanları 2013

Buraya ülkenin dört bir tarafından gelmiş olan öğrenciyle karşılaşmak mümkündür. Bunun da temel nedeni Uludağ Üniversitesi’nin bölüm açısından çok fazla alternatife sahip olmasıdır. Bu okulda yer alan bölümlere bakmadan önce kısaca tarihine göz atalım. Üniversite, şehir için ilk kurulduğu 1975 senesinden bu yana çok önemli bir yer tutmaktadır. Daha öncesinde İstanbul Üniversitesine bağlı olarak çeşitli yüksek okullar barındıran okulda bugün itibari ile sayısız fakülte ve enstitü bulunmaktadır. Oldukça çağdaş bir kampüse sahip olan üniversitede barınma ve beslenme gibi temel olanaklar dışında, sosyal faaliyetler ve kulüpler de son derece aktiftir.

Uludağ Üniversitesi İletişim

11 fakültesi 15 meslek yüksek okulu olan okulda, tıp fakültesi, diş eğitimi, fen edebiyat, ilahiyat, ziraat, veteriner, mühendislik fakültesi gibi çok temel fakülteler yer almaktadır. Prof. Dr. Kamil Dilek’in rektörlüğünü yürüttüğü okul, şehrin olanaklarından dolayı yurt anlamında hiçbir sıkıntı çekmemektedir. Binlerce öğrenciyi bünyesinde barındıran devlet yurdu dışında çok sayıda özel yurt da hizmet vermektedir. Kampüsteki yurt sayısı toplamda 9 adet olmaktadır.

 

Uludağ Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment