Uşak Emniyet Müdürlüğü

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü

Emniyet teşkilatının amacı il ve ilçelerde kamu güvenliğini sağlamak, fertlere ve devlete yönelik suç işlenmesi halinde duruma müdahale etmektir. Uşak Emniyet Müdürlüğü de iç güvenliğin, düzenin ve barışın Uşak il ve ilçe merkezlerinde sağlanmasından sorumludur. Kurumumuzun vizyonu huzur ve güven ortamını bozabilecek kişiler için caydırıcı olmak, buna karşılık; halkımız için güven kaynağı olmaktır.

Uşak Emniyet Müdürlüğü Randevu

Hizmetlerimiz içinde emniyetle ilgili işlemler önemli bir yer tutmaktadır. Pasaport işlemlerine başvurular ve bilgi almanın yanında artık e-pasaport adı verilen nispeten yeni bir uygulama yürürlüktedir. Silah sahiplerinin ruhsat işlemleri de emniyetten alınmaktadır. Bu işlemlerle Özel Güvenlik Daire Başkanlığı ilgilenmektedir. Polislik mesleğinin koşullarını öğrenmek isteyenler Eğitim Daire Başkanlığı’na başvurmalıdırlar. Otomobil sayısının ve kullanımının arttığı günümüzde, trafik işlemleri ayrı bir öneme sahiptir. Trafik işlemlerinden bazıları sürücü belgesi vermek, araçların tescili ve ya hurdaya ayrılması ve trafikle ilgili merak ettiklerinizi –mesela ceza puanı- cevaplamaktır. Bütün bu işlemlerden sorumlu birim, Trafik Hizmetleri Başkanlığıdır. Son olarak; yabancıların ikamet ve vatandaşlığı da emniyet teşkilatının görev alanı içindedir.

Uşak Emniyet Müdürlüğü Adresi

Faaliyetlerimiz içinde ASBİS isimli bir e-devlet uygulaması vardır. Bu uygulama sayesinde, araçların tescili ve sürücü belgesiyle ilgili işlemler elektronik ortamdan yapılmaktadır. Şu anda inşası devam eden 2 yeni hizmet binası projesi bulunmaktadır.Teşkilatımızla ilgili merak ettiklerinizi öğrenmek, bilgi edinmek ve  e-devlet hizmetimizden yararlanmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

Uşak Emniyet Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment