Uşak İl Tarım Müdürlüğü

Uşak İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Uşak ilinin 6 ilçe, 24 kasaba ve 244 köyün dahil olduğu sınırlar içinde gerçekleştirilen tüm tarım, gıda, hayvancılık faaliyetlerinden Uşak İl Tarım Müdürlüğü sorumludur.Uşak İl Tarım Müdürlüğü’ne bağlı toplam 336 personel bulunmaktadır. Uşak ili tarımsal faaliyetlerini gerçekleştiren çiftçilerini bir kayıt sistemi adı altında toplamıştır. Toplamda kayıtlı çiftçilik hizmeti sayısı 23.399 adettir. Hayvansal üretimler de kayıt altına alınmaktadır. 123.596 büyükbaş, 448.759 küçükbaş hayvan sistemde kayıtlı görülmektedir.  Uşak ilinin arazi dağılımına bakacak olursak toplam 5.341.000 dekarlık bir arazi alanı mevcuttur. bu alanın 2.355.460 dekarlık alanı tarımsal alandan oluşmaktadır.

Uşak İl Tarım Müdürlüğü İletişim

506.520 dekarlık alanı da yerleşim alanı olarak adlandırılır.  Tarımsal alanın %93’ü ekilebilen tarla arazisi, %2’si meyvelik arazi geriye kalan kısmı da bağ ve sebze arazisidir. Uşak ilinde 7 yem fabrikası, 80 un ve unlu mamüller işletmesi, 16 et ve et ürünleri, 10 süt ve süt ürünleri il tarım müdürlüğü denetiminde görev yapmaktadır.  Tarım ürünleri olarak en çok arpa ekilmektedir. Bunun yanında buğday,Nohut, tütün, haşhaş, susam, şeker pancarı ve yağlık ayçiçeği üretimi de mevcuttur. Sebze üretiminde de birçok sebze mevcuttur. En çok karpuz üretimine rastlanmaktadır.

Uşak İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Hayvansal üretimde en çok yumurta elde edilmektedir. Uşak İl Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen eğitimlere bakıldığında her yıl uygulamalı eğitimlerin sayısının giderek arttığı görülmektedir.İl kapsamında düşük verim, Pazar bulma sorunları ve örgütlenme eksiği nedeniyle tarım ve hayvancılık gelişmekte zorlansa da Uşak İl Tarım Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalarla bu sorunların ortadan kalkması hedeflenmektedir.

 

Uşak İl Tarım Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment