Uşak Üniversitesi

Uşak Üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’nin en köklü Üniversitelerinden bir tanesi sayılan Uşak Üniversitesi, tarihsel olarak oldukça köklü sayılmasa da gelişimi ile dikkat çekmektedir. Rektörlüğünü Sait Çelik’in üstlendiği okul, Uşak ekonomisine önemli oranda bir canlılık katmıştır. Bu anlamda özellikle üniversite yakınlarında, hayat deyim yerindeyse öğrenci yaşamlarına uygun olarak düzenlenmiştir. Uşak merkez yerleşke, şehir merkezine yaklaşık olarak 6 km uzaklıktadır. Okula ulaşım konusunda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Uşak Üniversitesi Taban Puanları 2013

2006 senesinde bağımsız bir biçimde Uşak’ta varlığını devam ettiren Uşak Üniversitesi, eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi, güzel sanatlar fakültesi iktisat fakültesi gibi önemli fakültelerin yanı sıra bir de çok sayıda meslek yüksek okuluna sahiptir. Öte yandan uzaktan eğitim meslek okulları da hizmet vermektedir. Okulda yaklaşık olarak 12 bin civarında öğrenci bulunmaktadır. Uşak’ta son derece renkli ve aktif bir yaşam bulunur, bir öğrenci için aranabilecek bütün özellikler bu şehirde mevcuttur. Uşak son zamanlarda Ege bölgesinde çağdaşlık düzeyine en hızlı ulaşan şehirler arasında gösterilir.  Üniversite’de bulunan fakültelere ve özellikle merkez yerleşkeye ulaşmak oldukça basittir. Okula ait büyük kütüphane içinde 30 binden fazla basılı kitap bulunmaktadır.

Uşak Üniversitesi İletişim

Bunların dışında yine binlerce elektronik kitap hizmete sunulmaktadır. Okulda sosyal ve sportif alanlara yönelik birçok kulüp söz konusudur. Yurt ve barınma olanakları bakımından da tatmin edici düzeydedir. Hem erkek hem de kız yurtları okula oldukça yakın mesafededir. Yurt ve okula dair bilgiler için e devleti ziyaret edebilirsiniz.

 

Uşak Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment