Üsküdar Üniversitesi

Üsküdar Üniversitesi Taban Puanları

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı tarafından 2011 yılında İstanbul’da kurulan Üsküdar Üniversitesine ilişkin kuruluş kararı 3 Mart 2011 tarihli ve 27863 sayılı resmî gazetede yayınlanmıştır.Üsküdar Üniversitesi bilim ve sağlık alanında özel bir duruma gelerek dünya standartlarının üzerinde akademik olarak üretimde bulunmak ve bu üretimi oluşması için kaynak geliştirme amacı ile nitelikli insan yetiştirmeyi kuruluş misyonu olarak belirlemiştir. ” Davranış Sağlığı ve Bilimlerinde Öncü ” sloganı ile kurulan üniversitenin eğitim dili Türkçe olup rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’dır.

Üsküdar Üniversitesi Taban Puanları 2015

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Enstitüsü, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Meslek Yüksek Okulları ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu içerisinde barındıran kurum NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi, JCI (Joint Commission International) tarafından 2012 yılında akredite edilmiştir.

Üsküdar Üniversitesi İletişim

Bu belge ile birlikte uluslar arası alanda üstün kalite standartlarını en üst düzeyde tutma, tedavi hizmetlerinde ve hizmetlerini sunarken hasta güvenliğini en iyi şekilde karşıladığını kanıtlamış olan Türkiye’nin ilk ve tek Nöropsikiyatri Hastanesi unvanını almıştır. Nöropsikiyatri ile başlayan klinik hizmetlerini en iyi şekilde uygulayan kurum daha sonra davranış bilimleri üzerine ilk ve tek olarak kurulan Üsküdar Üniversitesinin temelini atarak bu alandaki başarısını taçlandırmıştır.Üniversite e devlet üzerinde sağlık ve psikoloji alanında nitelikli personel yetiştirme amacı ile kurulmuştur.
Related posts

Leave a Comment