Van Emniyet Müdürlüğü

Van İl  Emniyet Müdürlüğü

Van  Emniyet Müdürlüğü; Van’ da kamu düzenini, asayişi ve halkın can, mal, ırz güvenliğini sağlamakla yükümlü devlet kurumudur. Görevine 2012 yılında atanan Ümit YURDAKUL, ilimizin emniyet müdürüdür. Misyonumuz; Van ili sınırları içinde halkımıza huzur ve barış içinde bir  ortam hazırlamak ve bu ortamı korumaktır.Peki, emniyet teşkilatını görevinin nasıl yapmaktadır? Bu soruya güncelliği olan bir cevap verelim: VAGİS Yani; Van Akıllı Görüntü İzleme Sistemi projesidir. Bu sistem sayesinde Van ilinin önemli caddeleri ve kavşakları 24 saat izlenmektedir. Emniyete bağlı araçlar haritadan takip edilebilmekte, böylece olaylara en kısa sürede müdahale edilebilmektedir.

Van  Emniyet Müdürlüğü Randevu

Ayrıca kırmızı ışıkta geçenleri tespit eden sistem kurulmuştur. PDA telefonlarıyla;  ekip personelimiz Emniyet Genel Müdürlüğü’ nün  projelerini çevrimiçi (online) sorgulayabilmekte, projeler hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.Kurumumuz e- devlet çerçevesinde; halkımıza elektronik ortamda araç sorgulama, sürücü belgelerinin iptali ve ceza puanının sorgulanması, toplum destekli  polislik mahalle polisi hizmeti, elektronik pasaport gibi pek çok hizmet sunmaktadır.Sitemizde av tüfeği ve silah ruhsatsı, araç tescili, sürücü belgesi işlemleri yapılmaktadır.

Van  Emniyet Müdürlüğü Adresi

Van Emniyeti hakkında  basında çıkan haberlere de sitemizden ulaşabilirsiniz. Polislik mesleğini seçmek isteyen gençlerimiz eğitim kurumları bağlantısından giriş şartlarını, edinilmesi gerekli belgeleri öğrenebilirsiniz. Son olarak, çevrimiçi ihbarda bulunarak bir olayın aydınlatılmasına katkı sağlayabilirsiniz.Sitemize girerek, emniyet teşkilatımızla ilgili merak ettiklerinizi öğrenebilmekte; araç tescili, silah ruhsatı alma gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilmekte; faaliyet ve hizmetlerimizden haberdar olabilmektesiniz.

 

Van  Emniyet Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment