Vergi Borcu Ödeme

Vergi Borcu Sorgulama

Devletin internetten verdiği sistemler için e devlet tabirini kullanıyoruz. Vergi borcu özellikle iş adamları bilir devletin önem verdiği ve sıkı takip ettiği bir borçtur. Borcun gecikmesi veya ödenmemesi durumunda çok ağır cezalar bekliyor.

Vergi Borcu Yoktur

Bizler hangi vergileri ödüyoruz? Diye bir soru sorarsak sahip olduğumuz ev araba arsa vs… her şeyin vergisi vardır. Mal ve mülklerimizin değerine göre bizler devlete vergi ödüyoruz. Ticarette ise faturası olan her satıştan devlete KDV vergisi ödüyoruz. İletişim vergisi lüks vergisi gibi farklı çeşit vergiler de vardır. Eğer bir işyerimiz var ve yaptığımız cironun büyüklüğüne göre devlete vergi öderiz. Elektrik su ve doğalgazda da vergi ödüyoruz. Devletin aldığı vergiler devlet kasasının en büyük gelir kaynağıdır. Devletin verdiği hizmetlerinde finansörü bu devletin vergi gelirleridir.

E Vergi Borcu Yoktur

Peki, halk vergilerini nasıl ödeyebilir? Şöyle ki bazı vergiler eve gelen faturaların içine dahildir. Bir fatura yatırırken aynı zamanda devlete olan vergi borcumuzu da ödemiş bulunuyoruz. Sahip olduğumuz mal ve mülk için ise yıllık vergiler vardır. Bu vergileri de gelir idaresi bakanlığına bağlı şubelere yatırabilir ya da internetten gelir idaresi daire bakanlığının sitesine(gibi) girip bazı kişisel bilgilerinizi girerek sorgulamalar yapabilir hem de kredi kartınızla borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Vergi Borcu Hesaplama

Gelir idaresi bakanlığının sitesine girelim. Daha sonra ana sayfa da internet vergi dairesi seçeneğine tıklıyoruz yeni bir sayfa açılıyor. İşte burası bizim ödeme yapacağımız sayfadır. Sitenin alt tarafına doğru indiğimizde ödeme bölümünü göreceğiz. Oraya tıkladıktan sonra bazı seçenekler karşımıza çıkıyor. İnternet vergi dairesi kullanıcı kodu ile giriş yapabilir ya da TC kimlik bilgileri ve diğer kimlik bilgileri ile giriş yapıp ödeme ekranına gelebilirsiniz. Eğer bu bilgileri girdiyseniz kredi kartıyla buradan vergi borcunuzu ödeyebilirsiniz.

Vergi Borcu Affı 2015

Diğer seçenekler ise fiş ve fatura bilgileriyle ödeme yapmaktır. Motorlu taşıtların plaka ve tescil işlemleri için de ayrı bir ödeme seçeneği vardır. Vergi borcunuzu internet üzerinden ister sorgulayabilir isterseniz de kredi kartınızla ödeme yapabilirsiniz. Eğer yüksek miktarda ödeme yapacaksanız bakanlığın ilinizdeki şubelerinden ödeme yapmanızı tavsiye ederiz.
Related posts

One thought on “Vergi Borcu Ödeme

  1. nuri gülşen

    kdv vergi borcu ödemesi yapmak istiyorum

Leave a Comment