Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü

Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Yalova il mili eğitim müdürü olan Ahmet YURTMAN, 1985 yılından beri öğretmenlik yapmaktadır.  2012 yılından beri bu görevde bulunmaktadır.  Müdür yardımcıları, Mustafa Sami AKYOL ve Baki YÜKSELER’DİR.Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, İnşaat ve Emlak Grup Başkanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü olmak üzere 13 adet hizmet standardı olan birim bulunmaktadır. Her yıl İl milli eğitim müdürlüğü tarafından çalışma takvimi hazırlanmaktadır. Okul aday kayıt başvuruları, açık lise ve ilköğretim okullarının kayıtları, orta öğretim kurumlarında sorumluluk sınavları, Eğitim bölgeleri toplantıları, kalfalık ve ustalık sınavları gibi faaliyetler bakanlığın doğrultusunda iş takvimi olarak hazırlanmaktadır.

Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 49 okul bulunmaktadır.  Bunlardan 4 tanesi lise, 17 tanesi, ilkokul, 5 tanesi anaokulu geri kalanları ise ortaokul ve halk eğitim merkezleridir.  E-devlet sistemiyle sınavla öğrenci alan okulların taban puan ve kontenjanları, e- okul sistemi, veli bilgilendirme sistemi gibi hizmetler de verilmektedir.  İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Şehit Ömer Faydalı Caddesi No:190, Yalova Merkezde bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment