Yalova Müftülüğü

Yalova İl Müftülüğü

02.01.2012 tarihinden bu yana Yalova İl Müftülüğüne Muhittin SARIKAYA atanmıştır.  Bu tarihten beri bu görevine devam etmektedir.  Daha önce Muş İl Müftülüğü ve Diyarbakır İl Müftülüğü yapmıştır. Müftünün görevi, halkı dini konularda bilgilendirmek, hutbe ve vaaz konularını saptamak, hac ve umre ziyaretlerini düzenlemektir. İl müftü yardımcıları, Dr. Hamza YILDIRIM, Kahraman YAMAN, Halil ERİŞ, Mehmet Baki BİLGİLİ’DİR.

Yalova Müftülüğü Hutbeler

Yalova İl Müftülüğü Telefon ile veya bizzat gelerek sorulan dini soruların  cevaplandırılması, E-devlet sayesinde E-mail yoluyla sorulan dini soruların  cevaplandırılması, Mektup ve faks yoluyla sorulan dini soruların  Cevaplandırılması, İhtida işlemleri, Aile İrşat Rehberlik Bürosu Hizmetleri, Vekâlet Yoluyla Kurban Kesimi, Cami devirleri, Cami dersleri, Dernek, Vakıf, Kurum ve Kuruluşlardan Vaaz ve Mevlit için Camilerin Kullanım İzni, Ulusal TV. lerin tarihi camilerde  Mevlit programlarını çekim izni, Güneşin doğuşu ve batış vakti öğrenme talepleri, Kur’an Kurslarına Öğrenci Kayıt İşlemleri gibi faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Hac Ön Kayıt İşlemleri, Hac Kesin Kayıt İşlemleri, Umre kayıt İşlemleri gibi hac ile ilgili işleri de il müftülüğü düzenlemektedir.

Yalova Müftülüğü Münhal Kadrolar

Yalova İl Müftülüğüne bağlı 7 biri bulunmaktadır.  Bu birimler, Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Dini Yayınlar Genel Müdürlüğü, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, Strateji Geliştirme Başkanlığı, Gençlik ve Spor Kulübüdür. Müftülük, Şehit Ömer F. Caddesi No:88 adresinde Yalova Merkezde bulunmaktadır.
Related posts

Leave a Comment