Yalova Orman İşletme Müdürlüğü

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

İstanbul‘dan koparak il statüsüne kavuşan Yalova, hem sanayi alanında, hem de turizm alanında ilgi gören illerimizden biridir. İlin, doğal güzellikleri, yeşil ve mavinin buluşması da turizm yönünden ilgi çekmesinde önemli bir etkendir. Doğal bitki örtüsünün korunması ve orman varlığının sürdürülebilmesi için Yalova Orman İşletme Müdürlüğü hizmet sunmaktadır. Kurum, Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olarak görev yapmaktadır. Bünyesinde, Armutlu, Çınarcık, Yalova, Taşköprü işletme şefliklerini de barındırmaktadır.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü, il sınırları içindeki orman ve yeşil bitki örtüsü varlığının korunması için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu anlamda, ilin hali hazırda yüzde elliye yakın yapısında bulunan ormanların kalitesinin korunması ve ağaç sayısının artması için düzenli olarak çalışmalar yürütülmektedir. Ormanların geliştirilmesi, ağaç sayısının artması, hali hazırdaki ağaçların hastalıklardan veya kaçak kesimlerden korunması, orman yangınlarının önlenmesi ve yeni fidanların dikilmesi gibi konularda çalışmalar yapılmaktadır. Orman koruma çalışmalarının yanında, diğer bitkilerin de korunması, yaban hayvanlarının korunması ve nesillerin devamı, avcılık faaliyetlerinin düzenlenmesi gibi hususlar da müdürlüğün görev alanındadır.

Yalova Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Gelişmiş bir şehir olmasına rağmen, doğal güzelliklerini de korumayı başarmış bir il olan Yalova, ormancılık faaliyetlerine de hassasiyetle yaklaşmaktadır. Yalova Orman İşletme Müdürlüğü de titizlikle çalışmalarına devam etmektedir. Ağaçlandırma, doğal yaşamın korunması ve yeni nesillerin sağlıkla yaşaması için çok önemlidir. Bu nedenle, ormanın önemi ve yeni fidan dikimi de özenle yapılması gereken işlemlerdir.
Related posts

Leave a Comment