Yalova üniversitesi

Yalova üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’nin en yeni üniversitelerinden olan Yalova üniversitesi 22 mayıs 2008 yılında Yalova il merkezinde kurulmuştur. Üniversite bünyesinde birçok meslek yüksekokulu, enstitü ve fakülte bulunuyor. Fakülteleri arasında iktisadi ve idari birimler fakültesi ( işletme bölümü-İngilizce, İktisat bölümü, uluslararası ilişkiler bölümü- İngilizce, sosyal hizmet bölümü ve çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri bölümü) ilahiyat fakültesi, hukuk fakültesi ve mühendislik Fakültesi ( kimya ve süreç mühendisliği, polimer mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, endüstri mühendisliği, enerji sistemleri mühendisliği) vardır.

Yalova üniversitesi Taban Puanları 2013

Ayrıca enstitü de fen ve sosyal bilimler, meslek yüksek okulunda ise Yalova meslek yüksekokulu, Termal yüksekokulu, armutlu meslek yüksekokulu, Çınarcık meslek yüksek okulunu faaliyet gösteriyor.Eğitim alanına çok yeni başlamasına rağmen, Yalova üniversitesi her geçen gün ilerliyor. Rektör Prof. Dr. M. Niyazi Eruslu’da bu konuda katkıları olan birisidir. Üniversite de ayrıca E-devlet ile ilgili işlemlerde yapılabiliyor. Eğitimdeki ilerlemelerinin başında dil alanında birçok bölümde İngilizce eğitim verilmesi bulunuyor.

Yalova üniversitesi İletişim

Türkiye’nin köklü üniversitelerinde bile çok uzun yılları alan bu sistem Üniversite de sadece birkaç yıl içinde faaliyete geçmiştir. Ayrıca Yalova üniversitesi banma olanakları da çok iyidir. Üniversite merkezinde bulunan büyük devlet yurdu dışında üniversitenin yüksek okullarının nerede ise hepsinde de yurt vardır. Ayrıca bölgede yer alan özel yurtlar da ortalama 200-300 liraya hizmet verir ve evlerde genellikle ucuz oluyor.
Related posts

Leave a Comment