Yaşar Üniversitesi

Yaşar Üniversitesi Taban Puanları

Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı  tarafından 1999 yılında İzmir ili ve çevresinde yerleşik olarak kurulan Yaşar Üniversitesi Türkiye’de öncü bir üniversite yaratmak için yola çıkmıştır.29 Mart 2001 tarihinde TBMM tarafından onaylanan 4633 sayılı kanun ile yasalaşan üniversite 2002-2003 akademik yılında İzmir şehrinde bulunan Alsancak kampüsünde eğitim hayatına başlamıştır. Şu anda Alsancak kampüsünde hazırlık öğrencileri eğitim görmektedir. Selçuk Yaşar kampüsünde ise ön lisans ve lisans eğitimleri verilmektedir.

Yaşar Üniversitesi Taban Puanları 2013

“Bilim Birlik Başarı” sloganı ile eğitim hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Yaşar Üniversitesinin eğitim dili İngilizcedir. Vakıf temelli kurulan üniversitenin rektörü Prof. Dr. Murat Barkan’dır. Üniversite de yaklaşık olarak 200 öğretim üyesi bulunmaktadır. Misyon ve vizyonları doğrultusunda üniversite bilimi ve teknolojiyi tam olarak entegre eden özellikle fen ağırlıklı olarak dünyaya açılmış bir üniversite durumuma gelebilmek için “Yapılması Gerekenler Çalıştayı” altında bir konferans gerçekleştirerek eğitim hakkında yol haritasını belirlemiş oluşan gereksinimler ve toplumda geleceğe ilişkin eğilimleri etkin bir şekilde saptayarak doğru bir eylem planı oluşturmuştur.

Yaşar Üniversitesi İletişim

Üniversite 2011 yılında CEA akreditasyonu alarak İngilizce Hazırlık Sınıfı akredite edilen ilk Türk programı olma başarısını yakalamıştır. Yaşar Üniversitesi’nin bünyesinde barındırdığı  İngilizce Hazırlık Sınıfı dünya üzerinde  CEA akreditasyonuna sahip olan 96 İngilizce eğitimi programından bir tanesidir.CEA akreditasyonu ve e devlet uygulamalarında ABD dışında akredite olan dokuzuncu programa sahip olan üniversite verdiği sertifikalar ile uluslararası platformda tanınan bir eğitim kurumu olmuştur.

 

Yaşar Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment