Yeditepe Üniversitesi

Yeditepe Üniversitesi Taban Puanları

” Atatürk Rönesans’ını Devam Ettiren Üniversite ” sloganı ile İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK Vakfı) tarafından İstanbul’da kurulan Yeditepe Üniversitesi 4142 sayılı yasa ile 1996 yılında kurulan bir vakıf üniversitesidir.Yeditepe Üniversitesi’nin eğitim dili İngilizce olup rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç’tır. Üniversitenin kurucusu Bedrettin Dalan’dır. Atatürkçü düşüncelerin yolunda ilke ve inkılaplarına tam bağlı olarak çağdaş bir gençlik yetiştirmeyi amaçlayan üniversite e devlet bünyesinde eğitim programlarında sürekli olarak bilgi çağına uygun yenilikler düzenlemektedir.

Yeditepe Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversitenin ana yerleşkesi 26 Ağustos Yerleşimi adını taşımaktadır. Diş Hekimliği Fakültesi dışında tüm lisans ve yüksek lisans programları 2000-2001 akademik yılından beri bu bölgede hizmet vermektedir. Diş Hekimliği Fakültesi ve Uygulamalı Hastanesi ise Bağdat caddesinde bulunmaktadır. Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ise Bostancı’da 2005-2006 akademik yılında hizmete girmiştir. 26 Ağustos Yerleşimi İstanbul şehrinin Anadolu yakasında kendine özgü mimarisi ile 125 bin metrekarelik bir alana konumlandırılmıştır.

Yeditepe Üniversitesi İletişim

26 Ağustos Yerleşimi’nin mimari tasarımı Bedrettin Dalan’a aittir. Selçuklu mimarisi temel alınarak oluşturulan yerleşke de birçok eğitim binası ve öğrenci otelleri bulunmaktadır. Yerleşkede bulunan binaların dış yüzü Anadolu bölgesinden getirilen doğal taşlarla süslenmiştir. Üniversite 16.400 öğrenci sayısı ile en çok öğrenci sayısına sahip vakıf üniversitesidir.Bununla birlikte üniversite 60 eğitim bölümü ile en çok bölüme sahip vakıf üniversitesidir. Üniversitenin lisans üstü eğitimi 26 Ağustos Yerleşimi ve Göztepe Yerleşimi’nde yapılmaktadır.

 

Yeditepe Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment