Yeni Yüzyıl Üniversitesi

 Yeni Yüzyıl Üniversitesi Taban Puanları

Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı tarafından ve 28.02.2009 tarihinde İstanbul şehrinde kurulan Yeni Yüzyıl Üniversitesi, vakıf temelli kurulmuş bir üniversitedir.2010-2011 eğitim-öğretim döneminde öğrenci alımına başlayan Yeni Yüzyıl Üniversitesi kuruluşundan itibaren güçlü bir eğitim kadrosuna sahiptir. 36 Profesör, 56 Yardımcı Doçent, 6 Doçent, 15’i doktoralı olmak üzere 42 Öğretim Görevlisi ve 19 Araştırma Görevlisine sahip olan üniversite eğitim konusunda mükemmeliyetçi yapısını sürdürmeye devam etmektedir.

 Yeni Yüzyıl Üniversitesi Taban Puanları 2013

Üniversitenin temellerini atan  Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfının başkanı Dr. Azmi Ofluoğlu’dur. Azmi Ofluoğlu aynı zamanda üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanıdır. Üniversite toplumun ihtiyacı olan bilim adamlarını ülkeye kazandırmak için  eğitim imkanlarını en iyi şekilde oluşturma amacı içerisinde bulunan bir vakıf üniversitesidir. Üniversite toplam 157 öğretim elemanı bulunmaktadır. Bununla birlikte eğitimlerine durumlarına göre diğer üniversitelerden öğretim üyesi desteği de alınmaktadır. Gerekli koşulları yerine getiren öğrenciler bölüm yada fakülte dışında diğer bölümlerde Çift Ana dal programlarına katılma hakkını elde etmektedir.

 Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim

Üniversitenin ana yerleşkesi Topkapı Ofluoğlu yerleşkesidir. Tüm derslik ve atölyeler 20.500 m2’lik bir alanda kurulan Topkapı Ofluoğlu Yerleşkesi’nin içerisinde bulunmaktadır. Sağlık ile ilgili uygulamalı dersler ise Taksim ve Çamlıca Alman Hastanelerinde gerçekleştirilmektedir. Topkapı Ofluoğlu Yerleşkesi  Cevizlibağ mevkisinde bulunmaktadır.E devlet ve diğer konularda detaylı bir bilgi sahibi olmak için üniversitenin resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

 Yeni Yüzyıl Üniversitesi İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment