Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü

Yozgat  Sağlık Müdürlüğü

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, T.C. Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir e devlet kurumudur.  Dr. Fatih ŞAHİN, Yozgat İl Sağlık Müdürüdür.  İki adet müdür yardımcısı bulunmaktadır.  Dr. Abdullah ERKOÇ ve Dr. Mustafa ŞAHİN müdür yardımcılarıdır.Araştırma, Bilgi Sistemleri, Sağlığın Geliştirilmesi ve Halk Sağlığı Şube Müdürlüğü, Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Yönetim Hizmetleri Şube Müdürlüğü olmak üzere müdürlüğe bağlı 4 adet şube bulunmaktadır.

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Personel Listesi

Sağlık istatistiklerinin derlenmesi, veri kalitesinin değerlendirilmesi, yayımlanması ile ilgili konularda koordinasyonu sağlamak, Belirlenen sağlık politikalarının izlenmesi, değerlendirilmesi, ilin sağlık düzeyinin yükseltilmesi ve sağlık hizmetlerinin geliştirilmesine yönelik ihtiyaç duyulan alanlarda araştırmalar yapmak veya yaptırmak, Sağlık Müdürü tarafından verilen benzeri görevleri yapmak, bu birimlerin görevleri arasında yer almaktadır.  Müdürlüğe bağlı 13 ilçe bulunmaktadır.

Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü Adresi

Çayıralan Devlet Hastanesi, Boğazlıyan Devlet Hastanesi, Akdağmadeni Devlet Hastanesi, Saraykent Devlet Hastanesi, Çekerek Devlet Hastanesi, Sarıkaya Devlet Hastanesi, Yerköy Devlet Hastanesi, Şefaat Devlet Hastanesi, Sorgun Devlet Hastanesi, Yozgat Devlet Hastanesi, Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olmak üzere 11 hastane il sağlık müdürlüğüne bağlı bulunmaktadır.Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü, Develik Mahallesi Çamlık Caddesi Yozgat, Merkezde bulunmaktadır. Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü resmi sitesinden, Yozgat ilinde faaliyet gösteren kurum hakkında bilgi, mevzuat, form ve dilekçeler, resimler, haberler ve iletişim detaylarına erişebilirsiniz.
Related posts

Leave a Comment