Yozgat İl Tarım Müdürlüğü

Yozgat İl Tarım Müdürlüğü Misafirhanesi

Yozgat İl Tarım Müdürlüğü Yozgat il sınırlarında gerçekleştirilen tarım ve hayvancılık faaliyetlerini düzenlemek, geliştirmek ve denetlemekle görevli bir kurumdur. Kendi bünyesinde yedi farklı şube müdürlüğü ile çalışmaktadır.Yozgat iline bağlı Akdağmadeni, Aydıncık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenifakılı ve Yerköy ilçelerinde gerçekleştirilen tarım faaliyetleri ve bu ilçelere bağlı köylerde gerçekleştirilen hayvancılık faaliyetleri Yozgat İl Tarım Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilmektedir.

Yozgat İl Tarım Müdürlüğü İletişim

Gerek çiftçilerin eğitimi, kaliteli tohumlara ulaşabilmesi, toprak verimliliği, hayvanların sağlığı konularında gerek çeşitli kuruluşların denetlenmesi konusunda birçok görevi mevcuttur. Kendi bünyesine bağlı olarak görev yapan Gıda ve Yem Şube Müdürlüğü, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürlüğü, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü, İdari ve Mali İşler Şube Müdürlüğü bulunmaktadır.

Yozgat İl Tarım Müdürlüğü Adresi

Tarım müdürlüğü olarak şubelerle birlikte kırsal alanın geliştirilmesi yanında bazı kurum ve kuruluşların, özellikle de gıda ile ilgili, ruhsatlandırma ve denetleme işleriyle ilgilenmektedir. Müdürlük bünyesinde müdür, müdür yardımcısı, ziraat mühendisleri ve veteriner hekimler görev yapmaktadır.Yozgat İl Tarım Müdürlüğü son yıllarda tıbbi ve aromatik bitkilerin değerlendirilmesi üzerine araştırmalar yapmaktadır. Ayrıca temiz enerji projesinin yürütülmesi konusunda çeşitli hizmet içi eğitimler düzenlemekte, bu proje üzerinde çalışmalar yürütmektedir.

 

Yozgat İl Tarım Müdürlüğü İçin tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment