Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü

25 Ocak 2012 tarihinden bu yana Saim KUŞ’UN müdürlüğünü yaptığı Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü, bir e devlet kurumudur.  Danyal KOCABEYOĞLU, Necati COŞKUN, Süleyman YURTSEVDİ ve Hacı Ömer KARTAL, müdür yardımcılarıdır.  İl Milli Eğitim Müdürlüğünde İnsan Kaynakları Hizmetleri ve Strateji Geliştirme Hizmetleri olarak iki ayrı şube müdürlüğü bulunmaktadır.  Müdürlüğe bağlı Akdağmadeni,  Aydıncık, Boğazlıyan,  Çandır, Çayıralan,  Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenikafalı ve Yerköy olmak üzere 13 ayrı ilçe müdürlüğü bulunmaktadır.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon Numarası

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, İnşaat ve Emlak Grup Başkanlığı, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hizmet standardı olan milli eğitim birimleridir.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Müdürlüğe bağlı toplam 500 okul bulunmaktadır.  Bunlardan 162’si ilkokul, 158’i ilkokul+ortaokuldur.  Yozgat ilinde derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 19, ortaöğretimde 18 öğrencidir.Aşağı Nohutlu Mahallesi, 2. Hükümet Konağı Yozgat Merkezde bulunan Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, bilgi Edinme Kanunu çerçevesinde T.C. Kimlik numaranız ile başvurmak suretiyle isteklerinizi iletebilir ve takip edebilirsiniz.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment