Yozgat Müfütlüğü

Yozgat İl Müfütlüğü

Yozgat İl Müftüsü Ahmet POÇANOĞLU, 2012 yılında müftü olarak atanmıştır ve halen görevine devam etmektedir.  Daha önce 8 yıl Konya Başvaizi olarak görev yapmıştır. Müftü Yardımcısı, Nasuf YAYLAGÜL’DÜR.  Vaizler, Nezaket Şule Cınaklı,  Emrah KANDEMİR, Bayram DANACI’DIR.  Akmadeni, Aydınlık, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Çekerek, Kadışehri, Saraykent, Sarıkaya, Sorgun, Şefaatli, Yenikafalı ve Yerköy ilçe müftülükleri de Yozgat İl Müftülüğüne bağlıdır.

Yozgat Müfütlüğü Hutbeler

İl Müftülüğü, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı bir e devlet kurumudur.  Müftülükler, halkı dini konularda bilinçlendirmek için çalışırlar.  A, B, C ve D Grubu camiler şeklinde gruplanan camiler ve Kur’an Kursları il müftülüğüne bağlıdır.  Ayrıca, müftülük hac ve umre başvurularını da almaktadır.  Aile İrşat ve Rehberlik Büroları, milli ve manevi değerlerimize bağlı bir aile yapısının kurulması ve korunması, aile birlikteliğinin desteklenmesi, sorunların çözümüne katkı sağlaması ve toplumsal bir duyarlılık geliştirilmesi amacıyla hizmet sunmaktadır.  Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu, din görevlilerinden oluşan bir ekiple müftülük bünyesinde hizmet veren dini bir birimdir.

Yozgat Müfütlüğü Münhal Kadrolar

Aile içi şiddet, töre cinayetleri ve kız çocuklarının maruz kaldığı cinsiyet ayrımcılığı gibi olumsuz tutum ve davranışları önlemeye yönelik faaliyet yapmaktır.  Müftülük, zaman zaman düzenlediği yardım kampanyalarıyla da halkın sorunlarına çözüm olmaya çalışmaktadır.İl Müftülüğü, Bilal Şahin Mahallesi Hoca Ahmet Yesevi Cad. 124/A BİLAL ŞAHİN KÜLLİYESİ, Merkez Yozgat’ta bulunmaktadır.  Ayrıca ALO 190 hattından da bilgi alınabilmektedir.

Yozgat Müfütlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment