Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü Personel Alımı

Orta Anadolu Bölgemizde yer alan Yozgat, önemli illerimizden biridir. Başkent olan Ankara’ya yakınlığı da kentin gelişmesinde önemli bir etkendir. İlde, yeşil alanın korunması ve ormanlık bölgelerin gereği gibi bakımı için Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü görev yapmaktadır. Ağaçlar, havanın temizlenmesine yarayan, toprak kayması ve erozyon gibi arazi kayıplarının önüne geçen bitki örtüleridir. Bu nedenle, mutlaka orman sayısının artırılması ve var olanların korunması gerekmektedir. Hayvan sayısının artması ve türlerin korunması için de ormanların yaşaması çok önemlidir.

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü Misafirhanesi

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, il sınırları içinde bulunan ağaçların ıslahı, korunması ve türlerin devamı çalışmaları yapmakta, yeni fidan dikimi ve gelişmesi için faaliyet göstermektedir. Orman varlığının yaşatılması, av alanlarının ve mesire yerlerinin düzenlenmesi, bitki türlerinin geliştirilmesi de faaliyet alanları içindedir. Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü, kurulduğu tarihten bu yana, ormanlık alanların korunması ve yeni alanların eklenmesi için çalışmalarına devam etmektedir. Bu kapsamda, kaçak kesim gibi zararlı faaliyetler, doğal afetlerle mücadele ve orman yangınlarından korunma gibi çalışmalar da müdürlüğün faaliyetleridir.

Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü İletişim

Sulama, ilaçlama, zararlılardan koruma gibi çalışmalar da müdürlük tarafından yürütülmektedir. Orman arazilerinin son derece kıymetli olduğu günümüzde, yeni fidan dikimlerinin sağlanması ve halkın ağaçların korunması konusunda bilinçlenmesi çok önemlidir. Yozgat Orman İşletme Müdürlüğü de halkın ağaçlandırma konusunda bilinçlendirme konusunda çalışmalar yürütmektedir. Özellikle, yeni nesil bu konuda yönlendirilmektedir.
Related posts

Leave a Comment