Yüzüncü Yıl Üniversitesi

Yüzüncü  Yıl Üniversitesi Taban Puanları

Türkiye’nin eski ve köklü üniversitelerinden olan Van Yüzüncü  Yıl Üniversitesi 20 temmuz 1982 yılında Van ilinin merkezinde kurulmuştur. Erciş ile Van merkez arasında bulunan üniversite geçen yıl ki verilere göre yaklaşık 20.000 üniversite öğrencisine hizmet veriyor. Bunun dışında  yüzüncü yıl üniversitesinde bulunan eğitim fakültesi, fen edebiyat fakültesi, güzel sanatlar fakültesi, iktisadi ve idari fakültesi mühendislik fakültesi, tıp fakültesi ziraat fakültesi, veterinerlik fakültesi, diş hekimliği fakültesi eczacılık fakültesi Erciş işletme fakültesi su ürünleri fakültesi gibi fakülteler vardır.

Yüzüncü  Yıl Üniversitesi Taban Puanları 2014

Enstitü alanında Fen bilimler, sosyal bilimler işletme bilimleri eğitim bilimleri alanında yüksek eğitim verilir. Ayrıca üniversite içerisinde 11 adet (beden eğitimi ve spor, Van sağlık, Başkale meslek, yabancı diller, turizm ve otel işletmeciliği, sağlık hizmetleri, ilahiyat, Erciş, Gevaş, Özalp) yüksekokul bulunuyor. Üniversitenin ilçelerinde de 5 adet meslek yüksekokulu bulunuyor.

Yüzüncü  Yıl Üniversitesi İletişim

Bunlar; Özalp meslek yüksekokulu, Başkale meslek yüksek okulu, Gevaş meslek yüksek okulu, Van sağlık hizmetleri meslek yüksek okul, Erciş meslek yüksekokulu gibi okullardır.Van yüzüncü yıl üniversitesinin şu an ki rektörü Prof. Dr. Peyami Battal’dır. Üniversitenin eğiti dili bazı bölümler için İngilizce bazıları ise normal Türkçedir.  Ayrıca son yıllarda bölgede atılan E-devlet yurdu temelleri ile de öğrencilerin barınma sorunları yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Ev fiyatları ortalama 300-400 civarında ilerlediğinden kiralama şansı bulunuyor.
Related posts

Leave a Comment