Zonguldak Emniyet Müdürlüğü

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü

Emniyet genel müdürlüğüne bağlı bir kuruluştur. Emniyet uygulamaları ile e-devlet sisteminde hizmet vermektedir. Halkın can ve mal güvenliğini korumak için 24 saat hizmet veren bu kurumun müdürlüğünü 1. Sınıf emniyet müdürü olan Metin Seyfi Sazak yapmaktadır. Zonguldak il emniyet müdürlüğüne bağlı birimler; asayiş şube, bilgi işlem, çocuk şube, ruhsat şube, kom şube, pasaport şube, yabancılar şube, polis evi şube, trafik denetleme şube müdürlükleri olarak sıralanmaktadır. İl merkezinde 4 polis amirliği bulunmaktadır.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Randevu

Emniyet müdürlüğünün katılmış olduğu en önemli projelerden biri TDP olarak bilinen “toplum destekli polis” projesidir. Halkla polisi iç içe kılan bu yöntemin amacı; toplumsal değişimi kavrayabilmek, toplumda mevcut olan karmaşık yapıyı ve ilişkileri anlamak, dinamik yapıyı çözümlemek adına toplumla ilişkileri geliştirmeye yönelik suçtan koruyucu, suç önleyici ve polis hizmetlerine toplumun taleplerinin yansıtılmasını sağlayıcı iletişim kanalları oluşturmaktır. Güvenliğin toplumdaki bireylerle birlikte sağlanması bu projenin temel hedefidir. TDP hizmetlerinin belirlenmesi ve uygulanmasında, hizmete faydası olan her bilgiden yararlanılmaktadır. Suç istatistikleri, suç analiz çalışmaları ve halkın memnuniyeti dikkate alınması gereken verileri oluşturmaktadır.

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü Adresi

Sosyal ve genel düzenle ilgili kanun, nizam ve emirlerin yapılmasını sağlayan ve suç oluşumundan önce tedbirler sağlayan bir kurum olma özelliği göstermektedir. Tüm bu görevlerin yanı sıra Zonguldak il emniyet müdürlüğünün sahip olduğu sosyal tesis ile çalışanlarına tatil günlerinde iyi vakit geçirmelerini sağlamaktadır.

 

Zonguldak Emniyet Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment