Zonguldak Kara Elmas Üniversitesi

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Taban Puanları

Zonguldak ilinde bulunan tek üniversite olan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi 7 fakülte, 2 yüksek okul ve 6 meslek yüksek okul ile hizmet vermektedir. Üniversitenin ismi geçtiğimiz yıl nisan 2012 yılında Bülent Ecevit Üniversitesi olarak değiştirildi. Üniversite bünyesinde iktisadi ve idari bilimler fakültesi, fen edebiyat fakültesi, Ereği eğitim fakültesi, mühendislik fakültesi tıp fakültesi diş hekimliği fakültesi, güzel sanatlar fakültesi eczacılık fakültesi, ilahiyat fakültesi ve iletişim fakültesi ile hizmet veriyor.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Taban Puanları 2015

Enstitü alanında fen bilimleri enstitüsü, sosyal bilimler enstitüsü ve sağlık hizmetleri enstitüsü bulunuyor. Zonguldak Karaelmas üniversitesi bünyesinde ayrıca deniz işletmeciliği ve yönetimi yüksekokulu, Zonguldak sağlık yüksek okulu ve beden eğitimi ve spor yüksekokulu ve meslek yüksek okullarından da Zonguldak meslek yüksek okulu Alaplı meslek yüksek okulu, Çaycuma meslek yüksek okulu Devrek meslek yüksek okulu Gökçebey Mithat Mehmet çanakçı meslek yüksek okulu Zonguldak sağlık hizmetleri meslek yüksekokulu ve Kilimli meslek yüksekokul da üniversitede hizmet veriyor.

Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İletişim

Ayrıca üniversite içerisinde devlet konservatuarı da bulunuyor.Zonguldak Karaelmas üniversitesinin şu anki rektörü Prof. Dr. Mahut Özerdir. Sayın özer üniversiteye E-devlet katkısı sağlamıştır. Ayrıca üniversitede bulunan devlet yurdu, şehir merkezinde ve üniversite yakınlarında bulunan özel yurtlar sayesinde barınma da öğrenciler açısından çok iyidir. Eve çıkmak isteyen öğrenciler içinde ev fiyatları ortalama olarak 200ile 400 arasında değişiyor.
Related posts

Leave a Comment