Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü

Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Milli eğitim bakanlığına bağlı, Zonguldak ilinin eğitim ve öğretim hizmetlerinden sorumlu kurumdur. Bundan dolayı e-devlet sistemine kayıtlı bulunmaktadır. Valilik binasının üçüncü katında hizmet vermektedir. Bünyesinde kendisine bağlı 5 ilçe milli eğitim müdürlüğü bulunmaktadır. Bunlar Çaycuma, Devrek, Ereğli, Gökçebey ve Alapli’dir. 2012 yılından beri müdürlük görevini, Erzurum Atatürk üniversitesi Erzincan eğitim fakültesi sınıf öğretmenliği bölümünden mezun olmuş Turgut Özbek yürütmektedir.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü Telefon numarası

Zonguldak il milli eğitim Müdürlüğü’ne bağlı 635 adet okul / kurum bulunmaktadır. 105508 öğrenci eğitim almakta, 6436 öğretmen ise eğitim vermektedir. Yaklaşık olarak her 17 öğrenciye 1 öğretmen düşmektedir. Bu durum neticesinde eğitimde kalite artmaktadır. 4445 adet derslik bulunup derslik başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 24, ortaöğretimde 21, mesleki ve teknik eğitimde 32 olarak hesaplanmaktadır. Müdürlüğe bağlı birçok hizmet birimi bulunmaktadır, bunların başlıca olanları eğitim denetmenleri, temel eğitim hizmetleri, mesleki ve teknik eğitim hizmetleri, din öğrenimi hizmetleri, ortaöğretim hizmetleri, bilgi işlem ve eğitim teknolojileri hizmetleri olarak sıralanmaktadır. Müdürlük teşkilatı içinde yirmi tane üst düzey personel yer almaktadır.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü Adresi

Kurumun faaliyetleri arasında “okullar hayat olsun” ve “fatih” projesi yer almaktadır.  Aynı zamanda okul öncesi eğitimin önemine dikkat çekmek için seminerler düzenlemektedir. Kurumun ilköğretime verdiği önem sayesinde sbs de önemli bir başarı artışı meydana gelerek on altıncı sıraya yükselmesi sağlanmıştır. Müdürlük, sosyal ve sportif faaliyetlerde okullara gerekli desteği sağlamaktadır. Böylece öğrencilerin performansında sayısal verilerle de ispatlanmış artışlar görülmektedir.

 

Zonguldak Milli Eğitim Müdürlüğü İçin Tıklayınız.
Related posts

Leave a Comment